Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / İhbar Kampanyalarının Sonucu: Osmangazi Üniversitesi’nde 4 öğretim görevlisi öldürüldü!

İhbar Kampanyalarının Sonucu: Osmangazi Üniversitesi’nde 4 öğretim görevlisi öldürüldü!

on 5 Nisan 2018 - 21:56 Kategori: Gündem

 

Araştırma görevlisi Volkan Bayar, bugün eğitim fakültesinde dekan yardımcısı Mikail Yalçın, fakülte sekreteri Fatih Özmutlu, öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Serdar Çağlak ve okutman Yasir Armağan’ı öldürmüştü. Öğretim üyesi olarak görev yapan Doç. Dr. Ayşe Aypay, Bayar’dan bir buçuk yıldır şikayetçi olduklarını, defalarca dilekçe verdiklerini, emniyet ve savcılık olmak üzere şikayette bulunduklarını fakat hiçbir merciden Volkan Bayar hakkında işlem yapılmadığını hatta adeta korunduğunu belirtti.

ESOGÜ Öğretim Görevlisi Dr. Neslihan Bay, Bayar hakkında soruşturma açtıramadıklarını belirterek bu kişinin akıl ve ruh sağlığının yerinde olmadığı yönünde şikayetlerde bulunduklarını söyledi.

Geçen yıl 7 Şubat KHK’sıyla ihraç edilen Yrd. Doç. Dr Yalçın Bay, Volkan Bayar’ın kendisi hakkında da iftiralarda bulunduğunu ve Eğitim Fakültesi’ndeki 45 hocadan 25’i hakkında iftira dilekçesi yazarak tetikçilik yaptığını belirtti.

AKP Barış Akademisyenleri’ni KHK ile ihraç ettiği yetmezmiş gibi 2 imzacıya tutuklama kararı çıkartırken tek seferde 4 insan katleden zihniyetin üniversitelerde yuvalanmasının önünü açmaya devam ediyor. Barışı savunan öğrenciler tutuklanırken #VolkanBayar gibi katiller “cinayet anı”na kadar yakalanamıyor. AKP, ihbar kampanyalarıyla herkesi tetikçiliğe teşvik ederek korku imparatorluğunu güçlendirmeye çalışıyor fakat herkesin ihbarcılığa teşvik edildiği, her an FETÖ’cü suçlamasıyla karşılaşabileceği toplumda bu gibi cinnet olaylarının gün geçtikçe artması muhtemelen bir tehlike olarak önümüzde duruyor.

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı