Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / Gomis'in Gol Sevinçlerini Hiçbir Sansür Örtemez!

Gomis'in Gol Sevinçlerini Hiçbir Sansür Örtemez!

on 19 Kasım 2017 - 13:15 Kategori: Gündem

Dün akşam Galatasaray ile Başakşehir’in maçı vardı. Başakşehir, Galatasaray’ı 5-1 mağlup etti. Fakat geceye damgasını vuran, Galatasaray’ın tarihi hezimeti değil, Gomis’in gol sevinciydi. Gomis, attığı golden sonra olduğu yerde durdu, yumruğunu dik bir şekilde havaya kaldırdı. Bu anlar, Arap sermayesinin “biricik” kanalı Bein Sports tarafından sansürlendi. Gol sevinçlerinin gösterildiği kolajda, Gomis’in gol sevincine yer verilmezken Başakşehir’in kalecisi Volkan Babacan’ın yediği golden sonraki üzüntüsü gösterildi.

Bu Gomis’in ilk politik sevinci değildi. Malum, Gomis attığı her golden sonra panter gibi seviniyor. Bu politik sevincin içini boşaltmak için yandaşlar türlü hallere girdi. Erman Toroğlu, “Bakın, Melo’ya ne kadar benziyor. Pitbull gibi seviniyor. Bu köpek sevinci moda oldu” dedi. Elbette işin aslı öyle değil.

Kara Panterler’in kullandığı görsel

Gomis her gol sevincinden sonra Kara Panterler’e atıfta bulunuyor. Kara Panterler, ABD’de siyahların haklarını kendilerince “Marksist” bir söylem ve eylem yöntemiyle savunanların kurduğu gruba verilen isim. Gomis her golden sonra Kara Panterler’e selam gönderiyor; dünkü maçta ise yumruğunu havaya kaldırarak tüm ezilenlere selamını yolladı. Bu onurlu davranış sansürü değil, takdiri hak ediyor

Aslında Bein Sports “görevini” yaptı. Onların görevi, ezilenleri hatırlatan her şeyi sansürlemek. Fakat mızrak çuvala sığmadı, sığmayacak. Tarihsel mücadeleleri sansürleyebileceğinizi sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Ne Gomis’i ne de gol sevinçlerini örtebilirsiniz. Zira onlar tarihten süzülüp bugüne kanla gelen mücadele geleneklerinin ağırlığını taşıyor. Muktedir yalakaları bu ağırlığın altında ezilir!

 

bolsevik.org

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı