Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / Deniz Naki Diz Çökmüyor; Bu da Size Dert Olsun!

Deniz Naki Diz Çökmüyor; Bu da Size Dert Olsun!

on 27 Ağustos 2017 - 12:28 Kategori: Gündem

Dün oynanan Marsin İdman Yurdu-Amedspor maçında sahaya giren bir kişi Deniz Naki’ye yumruklu saldırıda bulundu. Gençlerbirliği’nde oynadığı dönemde de IŞİD sempatizanları tarafından saldırıya uğrayan Deniz Naki, kariyer peşinde koşmak yerine kendisini daha iyi ifade edebileceği Amedspor’a gitmişti. Amed’e gittikten sonra hakkında dava açılan Naki’ye hapis cezası gelmiş fakat hapis cezası ertelenmişti.

Cesaretin Bedeli!

Deniz Naki’ye bir taraftan AKP saldırırken diğer taraftan faşistler saldırıyor. Neden? Çünkü endüstriyel sporun sınırlarını reddedip halkların kardeşliği şiarını yükseltiyor. Arda Turan gibi; Fatih Terim gibi gününü gün edip her gün bir olayla gündeme gelmek yerine, hiç tanımadığı insanların acılarını hissedip bu acılara “artık yeter” diyor. Deniz Naki, halkın içerisinde olmayı muktedir sofrasında olmaya tercih ettiği için saldırıya uğruyor. 

Dün yaşananlardan sonra sosyal medya hesabından Deniz Naki’nin bir kez daha meydan okuması, cesaretin gücünü gösteriyor ve elbette spor dünyasında cesaretin bulaşıcı olduğunu Deni Naki gibi onurlu sporcular gösterecek. 

bolsevik.org

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı