Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / Cadı AVI! DHMİ'de BTS Üyelerine "FETÖ" Operasyonu|Özel Haber

Cadı AVI! DHMİ'de BTS Üyelerine "FETÖ" Operasyonu|Özel Haber

on 22 Temmuz 2016 - 17:33 Kategori: Gündem
Facebooktwitterlinkedin

15 Temmuz askeri darbe girişimi sonrası on binlerce kamu çalışanı “parelel yapı” bağlantısı nedeniyle “terör örgütüne üye olma”, “darbeye destek verme”  gibi gerekçelerle açığa alındı. Yüksek bürokraside gerçekleşen tasfiyelerde sayısız tutuklama yaşandı. AKP, süreci toplumsal muhalefetin hazır fırsat ele geçmişken susturulacağı bir cadı avına dönüştürmeye başladı. Süreç, tüm üniversite dekanlarının istifasının istenmesi ile başlamıştı: cemaat bağlantısı tespit edilen dekanların değil tümünün istifası istendi. Gün geçtikçe kamu kurumlarında gerçekleşen tasfiyelerde muhaliflerin süreçte hedef haline geleceği ortaya çıktı.
bolsevik.org’un ulaştığı bilgilere göre iki  BTS üyesi  FETÖ  sözde darbe operasyonu ile görevinden uzaklaştırıldı.
Elazığ  ve Siirt Havalimanlarında  BTS Üyelerine Tasfiye
Elazığ Havalimanı’nda Mali işler şefliğinde çalışmakta olan ve KESK’e bağlı BTS’ye üye olan Sultan Tugay Karakuş görevinden uzaklaştırıldı. Karakuş’un darbe girişimine destek verdiği iddiasıyla görevinden azledilmesinin ardından  DHMİ Havalimanı Genel Müdürlüğü’ne  BTS tarafından gönderilen açıklamada Karakuş’un görevinden alınmasının sebebini havalimanı müdürü olduğunu ifade etti. Benzer biçimde BTS’nin Siirt’teki üyesi olan Nazım Sarsılmaz da görevinden uzaklaştırıldı.
AKP, ortalık toz duman iken uzun yıllardır iş yerlerinde AKP’nin emek düşmanı politikalarına karşı mücadele eden ve sendikal faaliyet yürüten emekçileri tasfiye etmeye çalışmaktadır. AKP’nin cadı avına karşı emekçilerin yanında olduğumuzu ilan ediyoruz.
BTS’nin DHMİ Genel Müdürlüğü’ne gönderdiği yazı:
13840644_1145791605479174_1583207720_o

Facebooktwitterlinkedin

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı