Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / Boğaziçi Üniversitesi Öğrencileri Evlerinden Gözaltına Alındı!

Boğaziçi Üniversitesi Öğrencileri Evlerinden Gözaltına Alındı!

on 14 Temmuz 2017 - 11:35 Kategori: Gündem
Facebooktwitterlinkedin

Polis sabah 07.00 sularında evlerini basarak 2 öğrenciyi gözaltına aldı.

Boğaziçi Üniversitesi’nde Çarşamba günü, panolardaki afişleri sökmeye çalışan güvenliklere tepki gösteren öğrenciler, kampüs içindeki sivil polislerin taciz ve tehditlerine maruz kalmıştı. Polis tarafından görüntüleri çekilen biri Marksist Fikir Topluluğu (MFT) üyesi 2 öğrenci bu sabah evlerinden gözaltına alındı. Gözaltı esnasında karar gösterilmemesine rağmen öğrencilerin telefon ve bilgisayar gibi elektronik aletlerine de el konuldu.

Boğaziçi Üniversitesi’nde Çarşamba günü özel güvenlikler, öğrencilerin panolara astığı afişleri sökmek istedi. Duruma tepki gösteren öğrenciler, kampüs içinde bulunan sivil polislerce takip edildi ve fotoğrafları çekildi. Polis takibinin teşhir edilmesi üzerine çok sayıda öğrenci polise tepki gösterdi. Olayın ardından özel güvenlikler, polisleri dışarı çıkarmak zorunda kaldı. Sivil polislerden biri öğrencileri “buradan çıkamayacaksınız, göreceksiniz siz” gibi ifadelerle tehdit etti.

Bu sabah 07.00 sularında, önceki olayda polis tarafından fotoğrafları çekilen 2 kadın öğrenci, evlerinden gözaltına alındı. Polis gözaltı esnasında “burada baş başa kalırsak görürsünüz siz” diyerek tacize devam etti.

Gözaltı sırasında arama ve el koyma kararı gösterilmemesine rağmen öğrencilerin telefon ve bilgisayar gibi elektronik aletlerine polis el koydu.

Gözaltına alınan öğrenciler şu an İstinye’deki Sarıyer Asayiş Büro Amirliği’nde tutuluyor. İfadelerinin alınması için avukatları bekleniyor.

Facebooktwitterlinkedin

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı