Sosyalizm Kazanacak!
/ Dünyadan / "Bir Gece Ansızın" Nusra Nezaretinde İdlib'e Girdiler!

"Bir Gece Ansızın" Nusra Nezaretinde İdlib'e Girdiler!

on 13 Ekim 2017 - 13:42 Kategori: Dünyadan, Gündem

Dün gece TSK İdlib’e girince sosyal medyada AK-Trollerin ayakları yerden kesildi. “Bir gece ansızın geldik işte” minvalindeki iletiler Twitter’da “TSK İdlib’de” başlığını üst sıralara taşıdı. Sosyal medyada bu başlık altında sürekli mehter marşı paylaşıldı. 

Halbuki bu güruhun bir tutam zekâsı olsa TSK’nın neden Bab El Hava’yı değil, Nusra denetimindeki Atme yakınlarında bulunan giriş kapısını kullandığını sorgularlardı.

TSK İdlib’e girmeden önce El Kaide’nin Suriye kolu Nusra ile AKP’nin MİT aracılığı ile anlaştığını birçok kaynak doğrulamıştı (bu kaynakları bolsevik.org’dan yayınlamıştık) TSK’nın Bab El Hava’yı kullanmaması bu anlaşmamayı neredeyse kesinleştirdi.

Mesele sadece Nusra’nın tuttuğu giriş kapısından İdlib’e geçiş yapılması değil. ÖSO içerisindeki grupların temsilcileri de AKP ile Nusra’nın İdlib konusunda anlaştığını duyurdu. Ayrıca daha önce Suriye ile ilgili doğru tespitler yapan Mohammed Ghorab ve Mohammed El Neser hesapları TSK’nın Nusra nezaretinde İdlib’e girdiğini duyurdu. 

Bu durum çatışma olmayacağı anlamına gelmiyor; fakat eski dostların kolay kolay düşman olmayacağını ortaya koyuyor. AKP’nin derdi İdlib değil Afrin. Nusra bunu bildiği için TSK ile sıcak çatışmaya girmek istemiyor. “İdlib merkezine gelmeyin; kuzeyde ne yaparsanız yapın” diyor. 

bolsevik.org

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı