Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / Bir Aile Arpalığı: Wushu Federasyonu – Batuhan Karacabey (Devrimci Sosyalist Liseliler)

Bir Aile Arpalığı: Wushu Federasyonu – Batuhan Karacabey (Devrimci Sosyalist Liseliler)

on 24 Haziran 2020 - 19:56 Kategori: Gündem

Wushu, Çin savunma sanatlarına verilen genel addır. Kelime olarak, güç iş, zor teknik ve sanat anlamına gelir. Fakat Türkiye’de gündem olmasının anlamı ile bir alakası yok. Wushu Federasyonu Başkanvekili Abdurrahman Akyüz tabiri caizse federasyonu ailesinin arka bahçesine çevirmiş durumda. Milyonlarca genç işsizlik ile boğuşurken Akyüz karısının hakem olduğu turnuvada kendi kızını şampiyon  yapmış! Torpil ve adam kayırmanın ismini skandallar olmasa duymayacağımız Wushu sporuna kadar gelmesi AKP iktidarının 18 senedir bizi getirdiği noktayı özetler nitelikte.

Kurallara göre bir sporcu hakemlik yaptıktan sonra bir sene turnuvalara katılamıyor. Ancak; Wushu Federasyonu Başkanvekili Abdurrahman Akyüz’ün kızı Elif Akyüz turnuvada annesi ve kendisinin yer aldığı hakem heyetinin puanlaması ile şampiyon olmuş!

Wushu Federasyonu’nu aile şirketine çeviren tek isim Akyüzler değil. Wushu Federasyonu Asbaşkanı Fatih Çapoğlu’nun yeğeni Dursun Ali Çapoğlu 2020 şampiyonasındaki performansında hareketlerini unutmasına rağmen teyzesinin de bulunduğu hakem heyeti tarafından şampiyon ilan edildi. Skandallar olmasa ismini bilmediğimiz Wushunun kurallarına göre eğer sporcu performans sırasında hareketleri unutursa puanlama yapılmaz. Çapoğlu ailesinin skandalları burada bitmiyor: Aile  lüks yaşantısı ve sahip olduğu kişisel silahlanmaları ile gündemde!

Federasyon kadın sporcuya erkek, erkek sporcuya ise kadın antrenör olmasına izin vermiyor. Erkek sporcularda taytın diz altında olması zorunlu; yaratılmak istenen toplum modeli Wushu sporunun sınırlarına dayanmış durumda. Federasyon lüks otellerde yaptığı kongrelerde AKP propagandası yapmayı da ihmal etmiyor.

Özgürlüğümüzün bizi hangi patronun sömüreceğini seçmekten başka bir anlama gelmediği bugünlerde genç işsizlik % 25 oranına ulaştı. Ankara’da dayısı, Wushu Federasyonu’nda babası olanlar bu oranların dışında tabii ki. AKP’nin çocukları son model arabalarında Wushu şampiyonluğu kutlarken; dayısı şantiyede, babası sanayide olan emekçi halkın çocukları gelecek kaygısı yüzünden 20 yaşında ölüp 70 yaşında gömülecek hale geldiler.

Federasyonun açıklamalarına göre; Wushu bir aile sporu olduğu için ailecek ülke sporuna hizmet ve siyonizme karşı bir mücadele verildiği ifade ediliyor! Yoksul halkın vergileri ile federasyonda at koşturan AKP’nin çocukları yaptıkları açıklamaların yavanlığı ile ellerinde şovenizmden başka silah kalmadığını bizlere gösteriyor.

AKP iktidarının zengin ettiği gençliğine ayrı bir parantez açmak gerekir. Bu insanlar kamu kaynaklarıyla semiren patronların, parti teşkilatlarında iş kovalayanların çocuklarından başka kimseler değil. Sosyal medyada silah fotoğrafları ile tehditler savurup, lüks hayatlarıyla yoksul emekçilerden ayrı bir dünyaya sahip olduklarını her fırsatta dışavuruyorlar. Şovenizm ile donatılmış olmaları da pek sürpriz sayılacak bir durum değil. Twitterda @AkpCocuklari isimli hesap bu türün bizlerin alınteri üzerinde nasıl tepindiğini her paylaşımıyla ispatlıyor.

Milyonlarca genç hayatlarına işsizlik, hayat pahalılığı ve KYK borçları ile başlarken; AKP’nin çocukları emekçi halkın sırtından geçinerek bizlerin hiçbir zaman ulaşamayacağı bir hayatı yaşamakla meşgul. Bu durumda bizlere düşen bu dünyayı yoksul emekçiler ve gençler için bir cennete dönüştürmektir.

Bırakın din adamları başka bir dünya vaat etsinler. Biz cenneti yeryüzünde kuracağız! – Lev Troçki

 

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı