Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / Berberoğlu'na Kelepçe Dayatması

Berberoğlu'na Kelepçe Dayatması

on 16 Ocak 2018 - 11:10 Kategori: Gündem

MİT TIR’ları davası kapsamında yargılanan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, kelepçeyle katılmayı reddettiği için duruşmaya getirilmedi. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi’nde görülecek duruşması için sabah saatlerinde bulunduğu Maltepe Cezaevi’nden kelepçeyle götürülmek istendi. Ancak kelepçeyle götürülmeyi reddeden Berberoğlu, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi’yle (SEGBİS) duruşmaya katılacak. Daha önce de kelepçe dayatmasına tepki olarak Selahattin Demirtaş Ankara’daki duruşmaya katılmayı reddetmişti. 

MİT TIR’ları görüntülerini Cumhuriyet Gazetesi eski  Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a verdiği gerekçesi ile İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 25 yıl hapis cezasına çarptırılan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi’nde görülen davanın ikinci duruşması kapalı yapılıyor. Duruşmaya aile ve avukatlar dışında kimse alınmıyor.

HP Milletvekili Enis Berberoğlu, “MİT TIR’ları görüntülerinin yayınlanması” Davası’nda 14 Haziran 2017 tarihinde “Devletin gizli kalması gereken bilgilerini, siyasal ve askeri casusluk maksadıyla açıklamak” suçunu işlediği gerekçesiyle 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve tutuklanmıştı.

2. Ceza Dairesi, Enis Berberoğlu’nun tutukluluğunun devamına karar verdi.

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı