Sosyalizm Kazanacak!
/ ISL / Arjantin’de Devlet Kardeş Örgütümüz MST’yi Sosyal Medyada Susturmaya Çalışıyor!

Arjantin’de Devlet Kardeş Örgütümüz MST’yi Sosyal Medyada Susturmaya Çalışıyor!

on 23 Mart 2020 - 08:17 Kategori: ISL, Manşet

Arjantin’de ISL’den kardeş örgütümüz MST ve lideri Alejandro Bodart’ın sosyal medya hesapları dün itibariyle kapatıldı. Arjantin’de iktidarın, tıpkı Türkiye’de olduğu gibi, koronavirus testlerini yaygın yapamaması sonucu başlatılan Twitter kampanyası #testMasivosYa – #MassTestingNow gençler ve emekçiler arasında büyük destek görüp trend topic olunca Fernandez liderliğindeki hükümet MST’nin sosyal medya hesaplarını kapatmaya başladı.

MST ve Bodart’ın hesaplarının yanı sıra diğer liderler Guillermo Pacagnini, Vilma Ripoll ve Cele Fiero’nun hesapları da bir süreliğine susturuldu. Diğer taraftan MST ve Bodart’ın hesaplari üzerindeki blokaj halen sürmekte. Alejandro Bodart yaptığı açıklamada kendilerine uygulanan karartmaların hükümetin salgınla mücadelede en temel mesele olan koronavirüs testlerini yapmak konusunda ciddi bir planının olmadığını gösterdiğini vurguladı.

Arjantin devrimci hareketi, dünyada en etkin örgütlü devrimci muhalefet gücünü temsil ediyor ve zayıf burjuvazi bu örgütlülüğü ciddi bir tehdit olarak görüyor. Nitekim Arjantin’de burjuvazi virüsten daha çok isyan korkusuyla orduyu sokağa salmış durumda.

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı