Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / AKP Elini Tarihi Eserlerden Çek!

AKP Elini Tarihi Eserlerden Çek!

on 28 Temmuz 2019 - 20:14 Kategori: Gündem

topkapı sarayı sütiş ile ilgili görsel sonucu

AKP iktidarının rant hırsı bu kez tarihi yapıları hedef alıyor. Bugüne kadar çevre katliamları en son Kaz Dağları örneğinde olduğu gibi hız kesmeden sürerken, tarihi yapılar eşe dosta saçılmaya devam ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde Topkapı Sarayı’nda eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın yeğeni Emre Kocadağ’ın işlettiği Emirgan Sütiş’in bahçesini büyütmesi gündeme gelmişti. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü’nün yetki alanında bulunan Karakol Restoran’ın bahçesi tahta sundurma ile büyütüldü. Tepkiler üzerine Kültür ve Turizm Müdürlüğü uygulamanın geçici olduğu açıklamasında bulundu.

Öte yandan Gülhane Parkı’nın girişine de apart otel dikilirken, yapının izinli olup olmadığı bilinmiyor.

Ankara Tren Garı Sağlık Bakanına!

Öte yandan Ankara Garı kampüsünde bulunan ve 1936’da yapılan TCDD’ye ait ikinci bölge binası, kreş, lojmanlar, Sanat Galerisi ve Ankara Misafirhanesi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ait olan Medipol Üniversitesi’ne devredildi.

medipol tanıtım günleri gar ile ilgili görsel sonucu

Fahrettin Koca hem özel bir şirketin patronu aynı zamanda bakan. Yolsuzluklar ve kamu mallarını talan öyle rahatlıkla yapılabiliyor ki bakan iktidar olanaklarını kullanarak kamu mallarını gasp etmekten utanç duymuyor.

Bu ay içerisinde Bilkent Şehir Hastanesi’nin faaliyete geçmesiyle kapanan Ankara Numune Hastanesi’nin arazisinin ve taşınmazlarının Medipol Üniversitesi’ne devredileceği gündeme gelmişti.

AKP iktidarı kamu mallarını ve tarihi eserleri hiçbir çekince görmeden kendi yandaşlarına ve bakanlarına peşkeş çekmeye devam ediyor. Tepki göstermezsek bu talan sürecek.

AKP’ye sesleniyoruz: Tarihi eserlerden, kamu mallarından elini çek!

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı