Sosyalizm Kazanacak!
/ Ekonomi / Zengine Mükellef Sofralar; Yoksula Ayda Bir Et Bile "Haram"

Zengine Mükellef Sofralar; Yoksula Ayda Bir Et Bile "Haram"

on 1 Kasım 2017 - 17:39 Kategori: Ekonomi, Gündem
Facebooktwitterlinkedin

AKP’nin kendisini göstermekte gayretkeş bakanı Fakıbaba vatandaş “ucuz et yiyecek” diyordu. Ucuz dediği 30 TL’ye kıyma! Peki yöntem ne: Hayvan İthalatı. 3-5 gün sürecek yalancı saadet! Peki sonra? Mazota zam üstüne zam yapıp hayvan ithalatına bel bağlarsan köylülüğü bitirirsin. Et fiyatları da orta ve uzun vadede 50-60 TL’leri görür. 
AKP zaten son 10 yıldır hayvancılıkta ithalat politikası uygulamıyor mu? Sonucunu hep beraber görmedik mi? Et dahil bütün gıda fiyatları alıp yürürken tarım bitti, hayvancılık bitti, köylü bitti… Samanı bile ithal eden bir ülke haline AKP sayesinde gelindi. Şimdi devlet marketlerde et satacak! AKP’nin her zamanki kısa vadeli beş para etmez ucuz taktikleri…

Şimdi soruyoruz: Özelleştirme furyası adı altında Et Balık Kurumu nasıl yağmalandı, varlıkları kime peşkeş çekildi? Bugün Et ve Süt Kurumu, ithal et ticareti yapmak dışında ne işe yarıyor? Et ithalatı fiyatları arttırmak dışında ne işe yaradı, kimleri zengin etti? İthal edilen bu etler ne kadar sağlıklı? Başka ülkelerin ülkelerine sokmadığı ilaçlı ve bozuk etleri bizler mi tüketiyoruz?
Zenginler, parababaları sosyal medyada mükellef sofralarını neredeyse her gün paylaşırken yoksulların evlerine et, ayda bir bile girmiyor. Bu gidişle etin tadını değil, sadece kokusunu hatırlayacağız. AKP’nin istediği tam olarak bu: Zengin yesin; yoksul baksın. Fakat emin olun kıyamet bundan kopacak! 
bolsevik.org

Facebooktwitterlinkedin

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı