Sosyalizm Kazanacak!
/ Manşet / SEP'ten Newroz Mesajı: Günümüz Dehaklarına Karşı Sosyalizm Bayrağıyla Mücadeleye!

SEP'ten Newroz Mesajı: Günümüz Dehaklarına Karşı Sosyalizm Bayrağıyla Mücadeleye!

on 21 Mart 2019 - 19:06 Kategori: Manşet, SEP
Bütün dünya emekçileri ve ezilen halkları, emperyalist kapitalizmin en barbar uygulamalarının dünyada ve Türkiye’de hakim olduğu kritik bir evreden geçmektedir. Çürüyen kriz içerisindeki kapitalizm tıkandıkça en sefil ve en berbat karakterleri yönetici sıfatıyla burjuva devletlerin başına getirmektedir. Bunun doğal yansıması milliyetçi bayağılığın, zorbalığın ve ayrımcılığın her türlüsünün tavan yapmasıdır. Sistemin ayakta kalabilmesi için bu iklimin sürmesi gerekmektedir.
 
Bugün egemenlerin Ortadoğu’daki yoksul ve geleceksiz yüz milyonlarca genç emekçiyi etkisiz kılmak için iki araçları vardır: Birincisi diktatörlerdir. Bunlar ellerinde sopayla toplumsal muhalefeti susturmaya çalışıyor. Diğer araçları ise ideolojiktir. Milliyetçilik, mezhepçilik, dinsel fanatizm devreye sokuluyor ve böylelikle sistem karşıtı kanallara akabilecek enerji halkların birbirlerini boğazladığı nefret ikliminde boşa harcanıp gidiyor. Emekçiler bölünüyor ve düşmanı yanlış yerde arıyor. Bu iki araç olmaksızın sistemin ayakta kalabilmesi düşünülemez.
 
O halde bilinçli emekçilere düşen görev bu iki aracı etkisiz kılmaktır. Yani şovenist zehire karşı “emekçilerin birliği ve halkların kardeşliği” şiarını yükselteceğiz. Yaşasın Enternasyonalizm diyeceğiz. Ve de diktatörlerin sopasına karşı cesurca ve akıllıca dövüşeceğiz. Yılmadan, umutsuzluğa düşmeden…
 
Bilmeliyiz ki Demirci Kawa’nın yüzyıllar önce yaktığı ateş sönmüş değildir ve haksızlıklar var olduğu sürece de sönmeyecektir. Bugünün zalimlerinin Dehak’tan farkları yoktur ve bilinmelidir ki tüm insanlık tarihine de böyle geçeceklerdir.
 
Bugün S.Demirtaş ve diğer Kürt vekilleri hapistedir. Bugün Kürt şehirlerindeki belediyelere kayyum atanmıştır. Kürtler üzerindeki baskılar her alanda yoğunlaşmıştır ve bunlara derhal bir son verilmelidir. Demirtaş ve diğer vekiller özgür olmalıdır. Öcalan üzerindeki tecrite son verilmelidir. Kürt sorununda savaş politikasına sonlanmalıdır.
 
Toplumsal eşitlik ve kardeşlik için, emperyalist kapitalist sisteme karşı sosyalizm bayrağıyla mücadele etmek zorunludur. Dünyanın tüm Dehaklarına meydan okumak gerekiyor. Dünyanın dört bir tarafında milyonlarca insanı öldüren ABD emperyalizmi hedeflenmeden, , Filistin’de çoluk çocuk demeden insanları katleden İsrail hedeflenmeden özgürlük mücadelesi verilemez! Bu gerçeği asla aklımızdan çıkarmamalıyız!
 
NEWROZ PİROZ BE!
NEWROZ KUTLU OLSUN!
Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı