Sosyalizm Kazanacak!
/ Devrimci Perspektif / SEP-G: “4 Mayıs Saray Darbesi”

SEP-G: “4 Mayıs Saray Darbesi”

on 5 Mayıs 2016 - 09:00 Kategori: Devrimci Perspektif, Gündem, SEP

“Bu halk, bu gençlik bu cendereye sığmadı,sığmaz!”yuvarlak logo

Sürekli “milli irade”den bahseden Tayyip Erdoğan, 4 Mayıs’ta ülkenin seçilmiş başbakanını bir saray darbesiyle yerinden etti.

Biz bu “milli irade”nin sadece Erdoğan’ın işine yaradığında geçerli olduğunu biliyorduk zaten. 1 Kasım seçimlerinde Kürt illerinde büyük çoğunluğun desteğini kazanmış; ülke çapında 5 milyona yakın insanın oyunu almış bir partinin meclis dışı kalması için -özellikle de başkanlık hesaplarına ters düşüp müzakere süreci rafa kaldırıldıktan sonra- Erdoğan canhıraş çalışıyordu.

Şimdi ise Erdoğan’ın, uğruna çok çalıştığı kendi istikbali olunca kendi yan yana yürüdüklerinin bile gözünün yaşına bakmayacağı gerçeği, Davutoğlu örneği ile herkesçe açık olsun!

Bugün daha da netleştirmiştir ki bir kişinin siyasi hırsları tarafından bütün bir ülke ve halkları tutsak alınmıştır.

Bu gidişata dur demezsek, kaderimizin çizildiği sahaya inip bu oyunu dağıtmazsak daha kötü günler bizi bekliyor olacak!

Oysaki tek tek olmamamızdan kaynaklı yalnızlığımızı, çaresizliğimizi ve güçsüzlüğümüzü bir kenara bırakıp birlikte mücadele ile meydan okumak, istediklerini rahatça yapmalarını engellemek mümkün.

6 Mayıs’ın arifesindeki şu günlerde; “bu halk, bu gençlik bu cendereye sığmadı, sığmaz” demek için, tüm halkımızı, örgütlü mücadelede birleşmeye, Sosyalist Emekçiler Partisi’ni inşa etmeye çağırıyoruz

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı