Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / SDH Gezi Şehitleri İçin 24 Saatlik Oturma Eyleminde!

SDH Gezi Şehitleri İçin 24 Saatlik Oturma Eyleminde!

on 8 Eylül 2013 - 20:35 Kategori: Gündem, SEP
Facebooktwitterlinkedin
8 Eylül, 2013

Sürekli Devrim Hareketi’nin geçtiğimiz haftalarda Gezi Şehitleri’nin katillerinden hesap sorulması talebiyle duyurduğu ve sıkı bir şekilde çalışmasını yürüttüğü oturma eylemi 7 Eylül günü saat 13:00’da başladı.

Gezi Direnişi sırasında 5 kişi AKP’nin polis terörüyle katledilmişti.Üstelik hepsinin katilleri açık bir şekilde bilinmesine rağmen bugüne kadar adalet katillerden hesap sormuş değil. Aksine AKP katilleri el üstünde tutmaya devam ediyor.

SDH tüm emekçi sınıfları bu ikiyüzlülüğü seyretmeyip hesap sormaya çağırmıştı.

Bugün başlayan eyleme halktan yoğun bir ilgi gelirken, birçok kişi oturma eylemine bizzat katılarak destek oldu. Çankayalı kadınlar evde hazırladıkları yiyecekleri eylem alanına getirdiler.

BDP Çankaya İlçe Teşkilatı’da SDH’lilere gıda desteğinde bulunanlar arasındaydı. Bu dayanışma önemli olmakla birlikte, asıl önemli olan noktalardan birisi de halkın AKP’ye olan öfkesinin hala sokaklarda kendisini hissettiriyor olmasıdır.

Öte yandan SDH’nin oturma eylemi yaptığı sırada ODTÜ’den gelen polis saldırısı haberi üzerine birçok yoldaşımız ODTÜ direnişine destek olmaya gittiler.

Gezi Şehitleri’nin hesabı sadece Türkiye’de sorulmuyor. Olimpiyat oyunları için Arjantin’e giden Tayyip Erdoğan’ı Buenos Aires’te TPR’li yoldaşlar da protesto ettiler. Türkiye’de yapılan eylemlerle dayanışmayı yükselttiler.

Sürekli Devrim HAreketi olarak katillerden ve katilleri koruyan AKP iktidarından hesap sorulana kadar mücadelemiz sürecek.

 

Facebooktwitterlinkedin

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı