Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / ODTÜ’de İslamcı Çetelerden Provokasyon ve Tehdit!

ODTÜ’de İslamcı Çetelerden Provokasyon ve Tehdit!

on 26 Mart 2015 - 03:04 Kategori: Gündem

Newroz öncesi bir anda üniversitelerde peydah olan faşist saldırılar ülkenin pek çok yerinde tırmanmaya devam ediyor. Ankara’da aynı gün Hacettepe ve ODTÜ’de çeşitli saldırılar yaşanmıştı. AKP’nin seçimler öncesi  toplumsal kutuplaştırmayı ve gerginliği arttırarak AKP karşıtı enerjiyi sol karşıtı bir tepkiye dönüştürmeye yarayan bu saldırılar ODTÜ’de İslamcılar eliyle yürütülmüştü. İslamcı çeteler dün itibariyle sahte twitter hesaplarından ODTÜ’de MFT’lileri teşhir etmeye ve tehdit etmeye yönelik propagandaya girişmiş durumdalar. ODTÜ MFT’nin 23 Mart Pazartesi gününden sonra durumu anlatan bildirisi ile çetelerin hedef gösterme operasyonun ardından yazdığı bildirileri paylaşıyoruz.

Bildiriyi okumak için üzerine tıklayınız

11086514_10205892245212729_1298521010_o (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

ODTÜ MFT, bildiriyle yaşananları şöyle anlatmıştı:

“ODTÜ’de İHH’ye Yer Yok!
Dün, ODTÜ’de kütüphane önünde AKP’nin Suriye’deki çetelere para ve yardım göndermek için adeta paravan örgüt olarak kullandığı İHH provokatif bir şekilde stant açmaya çalışmış ve üniversitelilerce engellenmiştir.
Dün akşam ise ODTÜ’de camiyi, mescitleri ve dini inançları kullanarak örgütlenen ve açık açık IŞİD’ci olduğunu söyleyen kişilerin de arasında bulunduğu bir grup açıkça ODTÜ’lü öğrencileri kafasını kesmekle tehdit ederek tekbirler getirmiştir. Her türden kimliğe ve mezhebe düşman bu kesimi Suriye’deki katliamlarından tanıyoruz. Adına “özgür” adı verilen çetelerle Ortadoğu’da terör estiren bu insan tozlarına karşı mücadele etmek insanlık görevidir. Müslüman halkın inançlarını, kendisinden olmayan herkese düşman olan fikirleri kusmak için istismar eden bu kişilerin mağduriyet edebiyatının arkasında hiçbir gerçeklik yoktur.
Sadece ODTÜ’de değil, yaklaşık bir haftadır ülkenin çeşitli yerlerindeki üniversitelerde faşist saldırılar yaşanmakta. Polis ile işbirliği içinde solun güçlü olduğu alanlara yönelik geniş bir saldırı kampanyası başlatılmış durumda. Ankara Üniversitesi Cebeci kampüsü ve Hacettepe Beytepe kampüsünde gerçekleşen saldırıların son derece eş zamanlı ve organize olduğu göze çarpıyor.
AKP’nin seçimler öncesi yaratmaya çalıştığı çatışma siyasetinde toplumsal gerginliklerden faydalanma ve solun özgürlük ortamını daraltma hedefi güdülüyor.  Bu siyaset toplumsal kutuplaştırmayı arttırdığı ölçüde faşist- ırkçı hareketlere ve AKP’ye yarayacak. Bu nedenle, üniversiteler başta olmak üzere hem üniversitelerimizi savunmak hem de bu kutuplaştırıcı söylemi işlevsiz hale getirecek şekilde hareket etmeliyiz
Üniversitemizdeki bu saldırılara birleşerek cevap vermeliyiz. Sen de mücadeleye katılarak üniversitene, özgürlüklerine sahip çık!
 MFT olarak ilan ediyoruz: üniversitelerimiz, özgürlükleri savunmaya devam edeceğiz.  Tehditlere boyun eğmeyeceğiz.
Üniversitelerde faşizme ve İslamcı-mezhepçi fanatizme geçit yok!”

 

 

 

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı