Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / ODTÜ MFT’den Hayatını Kaybeden İrem için Açıklama: “Kaza Değil İhmal”

ODTÜ MFT’den Hayatını Kaybeden İrem için Açıklama: “Kaza Değil İhmal”

on 27 Kasım 2018 - 11:01 Kategori: Gündem
Facebooktwitterlinkedin

26 Kasım tarihinde ODTÜ’de gerçekleşen önlenebilir kaza yüzünden ODTÜ öğrencisi İrem Kütük hayatını kaybetti. ODTÜ yönetiminden olaya dair ayrıntılı bir açıklama henüz gelmezken edinilen bilgiler doğrultusunda ölümle sonuçlanan olayın ihmal nedeniyle gerçekleştiği düşünülüyor.

Neler Yaşandı?

ODTÜ çalışanlarından edinilen bilgilere göre yaşanan üzücü olay ODTÜ A4 kapısından yurtlar bölgesine inen yolda kaldırımda yürümekte olan psikoloji 4. sınıf öğrencisi İrem Kütük o sırada yoldan geçmekte olan kamyonetin kasasının kapağının açılması ve kendisine çarpmasıyla hayatını kaybetti. Kazanın ilk yaşandığı anda ağır yaralanan İrem okulun sağlık servisinin müdahale edebilecek yeterlilikte olmamasından dolayı kampüs dışından gelecek ambulansı beklemek zorunda kaldı. Okulun sağlık servisinin yetersizliği öğrencilerin tepkisini çeken şeylerden biri oldu. Yaralı halde bekledikten sonra yapılan müdahaleye rağmen hayata tutunamayan İrem 26 Kasım günü hayatını kaybetti.

ODTÜ öğrencilerinin büyük bir üzüntü duyduğu olay aynı zamanda öğrencilerde büyük bir öfkeye de yol açtı. Okulda yapılan inşaat çalışmalarındaki denetimsizlik, ihmaller arkadaşlarını kaybeden öğrencilerin sosyal medya paylaşımlarında düzeltilmesi gereken sorunlar olarak ortaya kondu. Benzeri ihmallerden, denetim eksiklerinden dolayı neredeyse her gün insanların hayatını kaybettiği bir ülkede insan hayatının değersiz hale getirildiğini görüyoruz. Genç yaşında hayatını kaybeden üniversite öğrencisi İrem’in hayatını kaybetmesi de nice soruyu beraberinde getiriyor. Yaşanan olayı yakından takip eden ve olayın tüm gerçekleriyle aydınlatılması için çaba gösteren ODTÜ Marksist Fikir Topluluğu’nun açıklamasını aşağıdaki görselle paylaşıyoruz:

Facebooktwitterlinkedin
Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı