/ Devrimci Perspektif / Ne Cizre Ne Ankara: Katliamlar Ülkesi Olmayacağız!

Ne Cizre Ne Ankara: Katliamlar Ülkesi Olmayacağız!

on 13 Mart 2016 - 21:51 Kategori: Devrimci Perspektif, Gündem, SEP

Ankara bir kez daha büyük bir katliamla sarsıldı. Sivilleri hedef alan bu cani saldırıda emekçi halkımızdan çok sayıda insan hayatını kaybetti.

Hemen söyleyelim: Türkiye’yi Pakistanlaştıranlar bu ülkede oluk oluk akan kandan sorumludur.

Saldırıdan iki gün önce ABD büyükelçiliğinin resmi sitesi Ankara’da canlı bomba saldırısı olacağı bilgisini verip vatandaşlarını uyarırken, AKP devletinin büyük bir zaafiyet içerisinde olduğu ortadadır. O kadar para harcadıkları, devlet politikasının merkezine getirilen MİT ve polis birimleri koca bir fiyaskodan başka bir şey değildir ve bu kurumların sorumluları istifa etmelidir.

Şimdi saldırıdan sonra tekrar milliyetçilik yükseltmek istenecek, demokratik haklar baskı altına alınacak ve Kürt sorununda askeri çözüm tek yolmuş gibi gösterilecektir.

Bizlerinse ülkeyi kan, gözyaşı ve etnik çatışma karabasanından uyandırmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı, yılmayacağımızı ve mücadeleyi büyüteceğimizi herkes bilmelidir. Emekçi halkımıza ve gençliğe çağrımızdır:

– Şimdi AKP’den hesap sorma zamanıdır.

– Umutsuzluğa kapılıp geri çekilmemek; acziyet içerisine düşmemek ve meydanı karanlık güçlere bırakmamak gerekiyor.

Yapmamız gereken örgütlü mücadeleyi yükseltmektir. Bu saldırıya sebep olanlar saraylarında onlarca korumayla etraflarına etten duvar örerken bizler yarın hayatımıza devam etmek için okullarımıza, işyerlerimize gitmek zorundayız. Bu nedenle, bugünümüzü karartanlardan hesap sormak geleceğimizi savunmak için MÜCADELE ETMEKTEN BAŞKA ŞANSIMIZ YOK!

Unutmayalım risk almadığını “zanneden” konformist yaklaşımlar bizi daha da geri götürecektir.

KATLİAMLAR ÜLKESİ OLMAYACAĞIZ!

YAŞASIN ÖRGÜTLÜ MÜCADELEMİZ!

bolsevik.org

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı