Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / Lüks Yaşam İstemiyormuş! Saraydan Başla O Zaman!

Lüks Yaşam İstemiyormuş! Saraydan Başla O Zaman!

on 3 Ekim 2017 - 14:11 Kategori: Gündem

Tayyip Erdoğan 15 Eylül’de aynen şunları söylemişti: “Lüks araçlara binmeyin, lüks yaşamayın. Makam araçlarınız çok lüks ve pahalı olmasın, mütevazı olun. Belediye paralarını gerekli yerlere harcayın.” 

Lüksü ve israfı sevmeyen Tayyip’in sarayının harcamalarına bakalım. Dün Sayıştay raporu yayınlandı. Rapora göre sarayın sadece temizlik masrafları 2 milyon TL. Evet, yanlış okumadınız. Eski parayla 2 trilyon! 

Sarayın kırtasiye masrafları 2016 yılında 1 milyon 540 bin 858 TL oldu. “Beslenme, gıda amaçlı ve mutfakta kullanılan tüketim malzemeleri” kaleminde ise yıl boyunca 1 milyon 216 bin 63 TL harcandı. Evet, insanlar ayın sonunu zor getirirken sarayın mutfak masrafları dudak uçaklatan cinsten.

Gelelim Tayyip’in maaşına. Vergi yükü sürekli arttırılıp yoksulların omzuna yük bindirilirken Erdoğan’ın maaşına zam yapıldı. Tayyip Erdoğan’ın maaşı 2016 yılında 43 bin 750 TL’den, 49 bin 250 TL’ye çıktı. 

Ne diyorduk? İsraf ve lüks kötü şeyler! Tasarruf gerekir; fakat sadece yoksullar için! Saraylarda oturanların bir eli yağda bir eli bağda; gecekondularda yiyecek ekmek yok. Yere batsın düzeniniz!

bolsevik.org

 

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı