Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / Koç’ları ve Diğer Tüm Burjuvaları Kötü Biliriz!

Koç’ları ve Diğer Tüm Burjuvaları Kötü Biliriz!

on 21 Ocak 2016 - 16:02 Kategori: Gündem

ana resimMustafa Koç’un ölümünün ardından burjuva basın klasik “ağlaklığına” başladı. Koç’un ne kadar muhteşem bir girişimci olduğu, nasıl iyiliksever bir insan olduğu yazılıp çiziliyor. “Azıcık” muhalif olanlar ise Mustafa Koç’un Gezi döneminde otellerini direnişçilere açtığını söylüyorlar. Utanmasalar, “yılların burjuvasını” asi bir direnişçi olarak yutturacaklar!

En sonda söyleyeceğimizi şimdi söyleyelim: Mustafa Koç’u ve diğer tüm burjuvaları kötü biliriz! Zira burjuvazi “sınıfsal karakteri” gereği kendi varlığını işçilerin sömürülmesi üzerinden devam ettirir! Aslolan budur! Dönem dönem yaptıkları “aykırı” açıklamalar bu gerçeği değiştirmez!

“Ekonomi İyi, İşler Yolunda!”

Çeşitli odakların “muhalif” diye yutturmaya çalıştığı Mustafa Koç denen zat-ı muhterem, Milliyet’e verdiği röportajda 2015’in istikrarlı geçeceğini söyleyip AKP’den memnuniyetini vurgulamamış mıydı? Bakın o röportajında Mustafa Koç ne demişti: “Baktığınız zaman yüzde 3.5, yüzde 4 büyüme öngörülüyor. Dünyaya baktığımızda, etrafımıza bakmayalım zaten bakılmayacak durumda; Avrupa’ya göre büyüme hakikaten gıpta edilecek seviyede. Bence artık biraz önümüze bakıp işlerimize odaklanıp hayatımızı idame ettirmemiz lazım diye düşünüyorum.”

TÜSİAD’ın Tayyip’e karşı neden sessiz kaldığı sorusuna ise şöyle yanıt veriyordu Mustafa Koç: “Orada herhangi bir şey söylemek doğru olmazdı ev sahibi olarak, herkes de öyle yaptı. Kendisi ‘artık beyaz sayfa açmamız lazım, Yeni bir Türkiye’ diye de saptama yaptı. Dolayısıyla bu kutuplaşma, çekişme kimseye bir şey getirmiyor.” 

Tayyip, Mustafa Koç’u İyi Bilirdi!

Tayyip’in de Mustafa Koç’tan nefret etmediğini söylemek lazım. 2013 İhracat Şampiyonları Ödüllerini’ni Tayyip bizzat dağıtmıştı! Ödül alanlar arasında Koç Grubu da vardı. En çok ödülü Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç almıştı. Mustafa Koç’un 3 ödülünü de Tayyip verdi. Ödül alan ve veren tarafların gülümseyen yüzlerini unutmak mümkün mü?

Son Olarak

Ölünün arkasından konuşulmaz!” diyenlere şunu söyleyelim: patronlar her gün işçileri katlediyor! Katledilen işçi bedenlerinin üzerinde villalar inşâ ediyorlar! Yatlar, katlar alıyorlar! Mustafa Koç farklı bir burjuva mıydı? Elbette hayır! Soma katliamından sonra Mustafa Koç’un sahibi olduğu Türk Traktör Fabrikası’nda iş bırakan işçileri tehdit eden ve çalışmadıkları günü işçilerden telafi etmesini isteyen Mustafa Koç’un ta kendisidir!

Mücadelemiz, burjuva sınıfına karşı sınıf savaşıdır! Komünistlerin Mustafa Koç’u ve diğer tüm burjuvaları bu bağlamdan değerlendirmesi gerekir. Burjuva sınıfının özü gereği, onların malları canlarından kıymetlidir! Burjuvazinin mülkiyetine “ilişmek” onlara en büyük ceza olacaktır! Bu cezayı kesmek için mücadeleyi sabırla örmek gerekiyor.

Tekrar söylemekte fayda var: Mücadelemiz burjuvaziye karşı zafere kadar sürecek!  Bu konuda komünistler asla “ikiyüzlü” popülist söylemlerle hareket etmez. Niyetimiz bu konuda açıktır: “Beyler; bizi, sizin mülkiyetinizi yok etmeye niyetlenmekle suçluyorsunuz! Çok haklısınız! Niyetimiz budur!”

bolsevik.org

 

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı