Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / Katliamın Sorumluluğu AKP'nin Omuzlarındadır! Hükümet İstifa!

Katliamın Sorumluluğu AKP'nin Omuzlarındadır! Hükümet İstifa!

on 29 Haziran 2016 - 18:49 Kategori: Gündem, SEP
Facebooktwitterlinkedin

Son bir yılda Türkiye bir kan deryasının içinde boğuluyor. Bombalı saldırılar hayatımızın bir gerçekliğires 1ne dönüştü. Dün gece de bu vahşi saldırılardan birine Atatürk havalimanında tanıklık ettik. AKP hükümetinin “öfkeli gençleri” IŞİD, şimdiye kadar 41 kişinin hayatını kaybettiği, onlarcasının yaralandığı kanlı bir saldırıya imza attı. Her seferinde “artık yeter”, “katliamlar ülkesi olmayacağız” diyoruz ama bu toprakların yoksul, acılı halkları olarak bu kan deryasında boğulmaya daha çok yaklaşıyoruz.
Bugün bu vahşi saldırı karşısında öfke ve nefret duymayan yoktur elbet! Ama aslolan kaybettiklerimizin acısına üzülmek, cihatçı katillere öfke duymanın ötesine geçmek; Türkiye’yi bu kanlı cendereye mahkum edenlere dur demektir. Bunu yapmadığımız sürece ne akan kanımız duracak ne de son bir yılda yaşanan 17 bombalı saldırının sonu gelecek.
AKP hükümeti, Suriye savaşının birinci dereceden müdahili olmuş; Güney Suriye’de Kürt halkının özgürlük mücadelesini bastırmak için cihatçı çetelerle kol kola girmiştir. AKP’nin Suriye hırslarının bedelini biz canımızla, kanımızla ödüyoruz.
IŞİD ile AKP hükümeti arasındaki işbirliğini artık sağır sultan biliyor; Türkiye cihatçı çetelere sadece lojistik üs olmamış; silah desteğinden ulaşım hizmetlerine, tıbbi yardımdan petrol alışverişine, militan akışına kadar her türlü desteği eksik etmemiştir.
Bu ülkede AKP hükümetinin başbakanı “elimizde canlı bomba listesi var, ama eylem yapmadan tutuklayamayız” demiştir. Bütün bombalı IŞİD saldırılarının istihbaratı
na emniyetin sahip olduğunu ama saldırıları engelle(ye)mediğini, geçmişte acısını yaşadığımız Suruç’tan, Ankara katliamından biliyoruz.

Artık Yetmez mi?

AKP’nin beslediği akrep, aradaki işbirliği bozulduğunda gelip bizi sokmaktadır. IŞİD’ın bugün yarattığı terörden birinci derecede AKP sorumludur.
Bugün bu katliamı kınamak yetmez; bu katliamların gerçekleşmesine IŞİD’in Türkiye’de yapılanmasının önünü açarak izin veren AKP hükümetinin istifasını istemek gerekiyor.
Canlı bomba saldırılarının olağanlaştığı bir ülkeye dönüşmeye, Suriyeleşmeye dur demenin yolu bu kan deryasının sorumlularından hesap sormaktan; onlara dur demekten geçiyor.
bolsevik.org
 

Facebooktwitterlinkedin

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı