Sosyalizm Kazanacak!
/ Emekçiden / İktidar Zam Yağmurunu Sürdürüyor!

İktidar Zam Yağmurunu Sürdürüyor!

on 7 Ekim 2019 - 20:50 Kategori: Emekçiden, Kriz
Facebooktwitterlinkedin

 

Hayatımızın bir parçası haline gelen zamlara 7 Ekim itibariyle bir yenisi daha eklendi. Karayolları Genel Müdürlüğü, 7 Ekim’den itibaren geçerli olmak üzere otoyol ve köprü geçiş ücretlerine ortalama yüzde 20 zam yapıldığını bildirdi.
Zamla ilgili KGM’den yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:
‘Otoyollarda otomobil için en yakın mesafe ücreti 3 lira, en uzak mesafe ücreti 30 lira, Boğaz köprüleri otomobil geçiş ücreti ise 10,50 lira olarak belirlenmişti. 15 Temmuz Şehitleri Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü geçiş ücret tarifesi ise aks aralığı 3,20 metreden küçük iki akslı araçlar için 10 lira, aks aralığı 3,20 metre ve 3,20 metreden büyük Ulaşım Koordinasyon Merkezi kararı gereğince geçebilen ve geçemeyen her türlü iki akslı araçlar için 13,50 TL, 3 akslı her türlü araçlar için 29,50 TL, 4 ve 5 akslı her türlü araçlar için 58 ve 75,6 TL, yukarı akslı araç için 78,25 TL ve motosikletler için de 4,25 TL olarak belirlendi.
Öte yandan günün bir diğer zam haberi de tren yolları ve posta hizmeti ile ilgiliydi. Tren biletlerine ve posta ücretlerine % 20 zam yapıldığı açıklandı.
AKP iktidarı son dönemde elektrikten doğalgaza, sigaradan alkole, kırtasiye malzemelerinden tren biletine hemen her şeye yüklü zamlar getiriliyor. Peki her gün cebimizden artarak çıkan bu vergiler, zamlar nereye gidiyor? Cevap basit. Patronların cebine.
AKP, emekçilerden aldığı vergileri, Ağaoğlu’nun milyon dolarlık borçlarına aktarıyor. Gençler KYK borçlarıyla boğuşurken, emekçiler açlık sınırının altında bir yaşama mahkum edilmişken, insanlar geçim sıkıntısıyla meydanlarda kendini ateşe verirken Ağaoğlugiller halkın sırtından kazandıklarıyla zevk-i sefa içinde yaşıyorlar.
Artık geçinemiyoruz! AKP’nin dayattığı zamlara, vergilere yetişemiyoruz! Günden güne fakirleşirken, her yeni güne yeni sıkıntılarla başlıyoruz. Artık yeter demenin vakti gelip geçiyor!

Facebooktwitterlinkedin
Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı