Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / Evrim Ağacı: “Müfredat Biziz”

Evrim Ağacı: “Müfredat Biziz”

on 2 Ağustos 2017 - 23:52 Kategori: Gündem

“Bu yaşam görüşünde ihtişam var.”

Evrim Ağacı youtube kanalından, 27 Temmuz’dan itibaren “Liseler için Evrim” başlığıyla video dersler yayınlanmaya başladı.

Birçok tartışmayı da beraberinde getiren müfredat değişikliği ile evrim konusu lise müfredatından çıkarıldı. Bu değişiklik; evrimin yasa değil “bir teoriden ibaret” olması ya da gençlerin zihinlerini bulandırması gibi maksatlı ve gerçeklerle bağdaşmayan açıklamalara dayandırılıyor.

Evrim karşıtlığının devlet eliyle ivme kazandırılmasının bir başka sonucu da Ankara’da bulunan Doğa Tarihi Müzesi’nde, açıklamalarda yer alan evrim kelimesinin -evrimi kesinlikle karşılamayan- gelişme yazılı bantlarla sansürlenmesiydi.

Lise müfredatından çıkarılan ve biyolojinin bel kemiği sayılan evrim konusu şimdilerde “Evrim Ağacı” adlı youtube kanalından, oluşumun kurucusu Çağrı Mert Bakırcı tarafından dersler halinde anlatılıyor. Bakırcı, bilimin gençlere ulaşmasını engelleyenlere inat “Müfredat Biziz” sloganıyla derslerin daha geniş kitlelere ulaşmasını hedefliyor ve bu hedefin günden güne karşılık bulduğunu görüyoruz, öyle ki kanal yüz bin aboneyi aşmış durumda.

Gelecek Bilimde

Evrim Ağacı ayrıca alanında başarılı bilim insanlarıyla “Gelecek Bilimde” adlı canlı yayın programları yapıyor. Prof. Dr. Mete Atatüre, Doç. Dr. Kerem Cankoçak, Yrd. Doç. Dr. Canan Dağdeviren ve Prof. Dr. Ergi Deniz Özsoy bu program dizisine konuk olmuş bilim insanlarından birkaçı.

 

Gelecek Bilimde: http://www.youtube.com/playlist?list=PL48IwtBKtXrYcvOEp_oT4d5K3c7HPHdFR

Liseler için Evrim Dersleri: http://www.youtube.com/playlist?list=PL48IwtBKtXrYD8NouC6TJk6WKnOFKMwrd

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı