Sosyalizm Kazanacak!
/ Devrimci Perspektif / SEP-G : “Diktaya Boyun Eğmeyeceğiz!”

SEP-G : “Diktaya Boyun Eğmeyeceğiz!”

on 21 Temmuz 2016 - 01:29 Kategori: Devrimci Perspektif, Gündem, SEP

13716083_261351617581191_8867473632220458972_n

Erdoğan ve AKP, başarısız darbe girişiminin ardından sadece bu darbenin planlayıcıları ve uygulayıcılarını değil tüm ülkeyi hizaya çekmek için en ileri adımı atarak ülkede 3 aylığına olağanüstü halin ilan edileceğini duyurdu. Fethullahçıları hedef alan baskı dalgasının bütün toplumsal muhalefete doğru uzanma potansiyelini Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde görevden uzaklaştırılan 10 barış akademisyeninden ve bugün Zonguldak’ta AKP ile Fethullah Gülen arasındaki yakın geçmişteki işbirliği üzerine sosyal medya paylaşımında bulunan vatandaşın tutuklanmasından görmüştük. Üç ay süresince bunun daha genişletilmiş örnekleriyle karşılaşmak elbette mümkündür.


Ancak bu ülkede toplumsal muhalefetin güçlü dinamikleri vardır; bunların baskı yoluyla ortadan kaldırılması mümkün değildir. Bu ülke, Putin Rusya’sı olmayacak; Erdoğan ne kadar isterse istesin 12 Eylül’ün bile ortadan kaldıramadığı, önemli sosyolojik temellerden beslenen toplumsal muhalefet susmayacaktır.


Biz bu toprakların devrimci geleneğinden aldığımız inanç, kararlılık ve cesaretle mücadelemizi dün olduğu gibi sürdüreceğiz. Birşey yapmak ve taşın altına elimizi sokmak gerekiyor. Birlik olursak, umutsuzluğa kapılmak yerine kolektif bir mücadeleye omuz verirsek hiçbir baskı dalgası bizi sindiremeyecektir. Bu düzene artık yeter diyen milyonlarız; bu gücün bilinciyle dirayetli ve direngen olalım. Sahip olduğumuz büyük potansiyeli örgütlü mücadeleye dönüştürürsek bu gücün önünde hiçbir kuvvet duramaz.

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı