Sosyalizm Kazanacak!
/ Dünyadan / Bağdat’tan ABD’ye Yayılan İsyanla Dayanışma Mesajı

Bağdat’tan ABD’ye Yayılan İsyanla Dayanışma Mesajı

on 31 Mayıs 2020 - 12:30 Kategori: Dünyadan, Enternasyonal
Facebooktwitterlinkedin

Bağdat’ta Ekim ayından bu yana Tahrir Meydanı’nı işgal eden halk, ABD işgalinden sonra ülkede kurulan mezhepçi sisteme, işsizliğe ve yoksulluğa karşı mücadele ediyor. Bu mücadelenin en militan unsurlarından olan “Mezhepçiliğe Karşı İşçiler” grubunun ABD’de isyan eden halkla dayanışma mesajını yayınlıyoruz

“Bağdat’tan Minnesota’ya, dünyadaki tüm ezilen ve yoksullar, tek ve aynı mücadelenin militanlarıdır. Hepsi kapitalist sistemden kaynaklanan ırkçılık, baskı ve sömürüye karşı mücadele eden ABD halkına ve işçilerine en derin dayanışma duygularımızı gönderiyoruz.

Kapitalist sistem artık tüm dünyanın hiçbir yerinde ihtiyaçlarımızı karşılayamıyor ve bu talepleri ırkçılık ve savaşlar kullanarak önlemeye çalışıyor.

Bizler burada, Irak halkı olarak ABD hükümetinin Irak’a getirdiği mezhepçi ve ırkçı sistem nedeniyle öldürülürken sizler orada aynı şiddetin kurbanı oluyorsunuz. ABD’de ve Irak halkında ezilen ve fakir insanların ortak düşmanı olan ABD devleti ve emperyalist sistemdir.

Bağdat’taki Tahrir Meydanı’nı Ekim ayından bu yana sisteme karşı işgal eden militanlar olarak, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kardeşlerimizle birlikteyiz.

Mezhepçiliğe, ırkçılığa ve kapitalist sistemin tüm baskı biçimlerine karşı mücadelemize birlikte devam edelim. Bu düzeni birlikte yok edelim!
Sosyal adalet, toplumsal eşitlik, özgürlük ve sosyalizm için birlikte mücadele edelim! “

Facebooktwitterlinkedin
Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı