Sosyalizm Kazanacak!
/ SEP / AKP'nin Savaş Tezkeresi Meclisten Geçti: Irak ve Suriye'ye Emperyalist Müdahaleye Geçit Vermeyelim!

AKP'nin Savaş Tezkeresi Meclisten Geçti: Irak ve Suriye'ye Emperyalist Müdahaleye Geçit Vermeyelim!

on 3 Ekim 2014 - 23:44 Kategori: SEP

Ortadoğu’da cihatçı çetelere silah sağlayan, AKP-ABD-Katar ve Suudi Arabistan bloğunun kendi elleriyle yarattığı IŞİD katletmeye devam ediyor. 19 gündür Kobane’ye aralıksız saldıran soykırımcı IŞİD barbarlığına karşı direnen Kürt halkının direnişi bütün insanlığın direnişi haline gelmiştir. Bu vahşi saldırı karşısında Rojava halkının yanındayız!

 On binden fazla insanı Kürt, Türk, Ezidi, Arap demeden katleden IŞİD çetesine bu zamana kadar kol kanat geren AKP hükümeti bugün yaşanan her türlü katliamın sorumlusudur. IŞİD yanı başımızda. AKP, IŞİD’ın Kobane’ye saldırmasından son derece memnun. Ancak AKP daha fazla kan istiyor: ABD öncülüğünde Irak ve Suriye’ye saldırı düzenlemek için hazırda bekleyen emperyalizmin hizmetindeki savaş tezkeresi meclisten geçti! Tezkere TSK’nın Irak ve Suriye’ye kara operasyonuna katılmasının yolunu açarken emperyalist güçlerin silahlı kuvvetlerinin Türkiye’de konuşlanmasına olanak sağlıyor. IŞİD’ın varlığını Ortadoğu’da yeni işgaller için bahane bilen ABD’nin derdi katliamı bitirmek değl, kartları kendi lehine yeniden karmak ve taşeronu AKP eliyle Türkiye halklarını bu kirli savaşa sokmak. Yeni-Osmanlıcılık peşindeki Erdoğan ise çoktan işgal hayalleri kurmaya başladı.

Bugün Suriye ve Irak’ta daha fazla katliam demek olan emperyalist müdahaleye karşı çıkmak gerekiyor. Unutmayalım ki IŞİD’ı yaratan, onlarca yıldır Ortadoğu’da kan döken ABD emperyalizmidir ve katilden adalet beklenmez.

 IŞİD’le masada pazarlığa oturup Kobane’ye direnişe desteğe gitmek isteyenlere sınırda biber gazlarıyla saldıran AKP, Ortadoğu halklarına acıdan başka bir şey veremez.

 IŞİD’ı yenecek güç bugün sadece Ortadoğu halklarının mezhepçi katliamlara dur diyebilecek öz savunma gücü olabilir. Kalıcı barışı ancak sosyalist bir Ortadoğu federasyonu sağlayabilir.

Kahrolsun Emperyalist Barbarlık!

Rojava Halkı Yalnız Değildir!

Yaşasın Kobane Direnişi!

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı