Sosyalizm Kazanacak!
/ Emekçiden / Adularya İşçisi Şalteri İndirdi!

Adularya İşçisi Şalteri İndirdi!

on 19 Ocak 2018 - 10:52 Kategori: Emekçiden

Ankara Beypazarı’ndaki Adularya işçileri ödenmeyen 4 aylık maaşları için üretimi durdurarak eyleme başladı. Çarşamba gecesi üretimi durduran işçiler ücretlerin ödenmesi talebini yükseltti. Adularya Enerji Elektrik Üretimi ve Madencilik şirketine 15 Temmuz sonrası Feto gerekçesiyle kayyım atanmış ve şirket TMSF’ye devredilmişti. İşçilerin uzunca süre devam eden talebine rağmen ücretler ödenmemiş ve işçi alacakları için belirsizlik devam etmişti.

Maden işçileri, TMSF’ye devredilen ancak alacakları ve hakları dikkate alınmayan Adularya Yunus Emre Termik santralinde üretimi durdurdu. Çarşamba gece vardiyasından itibaren üretimi durduran işçiler işyerinde topluca bekleyerek taleplerini yükseltti.

Adularya maden işçileri, 4 aya yaklaşan ücret alacaklarını uzun zamandır talep ediyordu. Şirkete 15 Temmuz’dan sonra önce kayyım atanmış ardından şirket TMSF’ye devredilmişti. Devletin kontrolüne geçen şirkette işçiler yine alacaklarını alamadı. TMSF de işçileri oyalamaya devam etti. Bir buçuk senedir süren OHAL de işçilerin taleplerini dile getirmesini engellemek için kullanıldı.

Ancak Adularya işçileri çarşamba günü “artık yeter” diyerek üretimi durdurdu. İşyerinde bekleyişlerini sürdüren işçiler, ücretleri yatırılana kadar eylemlerine devam edeceklerini duyurdu.

Adularya İşçisi Yalnız Değildir!

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı