Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / A Haber Yalanda Çığır Açtı!

A Haber Yalanda Çığır Açtı!

on 22 Haziran 2018 - 12:36 Kategori: Gündem

Ağaçla röportaj yapan Takvim Gazetesi; GTA oyun şifrelerini darbe şifresi olarak yayına alan ATV ve son olarak 2014 yılının kış ayında montlarıyla oturan bir grup insanı hedef göstererek “15 Temmuz gecesi okey oynuyorlardı” diyen A Haber ve Sabah Gazetesi!

Söz konusu yalan haber ilk olarak Sabah Gazetesi’nde yayınlandı. A Haber de yalan habere atlayıp insanlarla alay edercesine haberi gerçekmiş gibi duyurdu. Muharrem İnce 28 Aralık 2014’te bir grup gençle oyun oynuyor. Fotoğrafı sosyal medya hesabından “Köyün gençleri ile okey oynuyoruz” yazısıyla paylaşıyor. Yalan makinesi Sabah ve A Haber ise montlarla oturan insanların 15 Temmuz’un sıcak gecesinde darbeyi umursamayıp oyun oynadığını yazıyor. 

A Haber Söz Konusu “Haberi” Böyle Duyurdu: 

CHP’nin adayı Muharrem İnce’nin ihanet gecesinde Balıkesir’deki yazlıkta tavla partisinde olduğu anlaşıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce‘nin Fetullahçı Terör Örgütü’nce gerçekleştirilen 15 Temmuz kanlı darbe girişimi gecesi nerede olduğu sır gibi saklanıyordu. SABAH, İnce’nin o gece nerede olduğunun sırrını çözdü.

YAZLIKTA TAVLA PARTİSİ

Muharrem İnce’nin o gece CHP Yalova İl Genel Meclis Üyesi kardeşi Hüseyin İnce ile birlikte Balıkesir’deki yazlıkta tavla oynadıkları öğrenildi. İnce’nin yakınlarının anlattığına göre, o gece İnce ve kardeşi tavla oynarken darbe girişimi olduğunu öğrendi.

Muharrem İnce’nin eşinin de Balıkesirli olduğu biliniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ihanet girişimine karşı halkı meydanlara davet ettiği dakikalarda İnce’nin aynı yazlıkta evde bulunduğu öğrenildi.

Darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz 2016 gecesinde İnce’nin genel başkanı konumundaki Kemal Kılıçdaroğlu da İnce gibi “güvenli evde” kalmayı tercih edenler arasında bulunuyordu.

GENEL BAŞKANI DA ONUN GİBİ

– Kılıçdaroğlu, 23.07’de Atatürk Havalimanı VIP bölümüne girmiş, nizamiyeyi kapatan darbeci tankların çekilmesini bekleyip Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun evine gitmişti. Gelişmeleri buradan takip ettiği söyleyen Kılıçdaroğlu, 249 şehit verdiğimiz darbe girişimi gecesini televizyondan izlemişti. Bu anlar ise sosyal medyada paylaşılmıştı.

– İYİ Parti Cumhurbaşkanı adayı olan Meral Akşener ise o gece nerede olduğunu bir gazeteye verdiği röportajda açıklamış, olayların yaşandığı gece, demokrasi şehitlerinin verildiği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün hemen yakınında bulunan Beylerbeyi Küplüce’deki evinde olduğunu kaydetmişti. Akşener evindeki iki misafire çay ve kek yaptığını belirtmişti.

– FETÖ’nün hain girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise tatil yaptığı Marmaris’ten derhal İstanbul’a gelerek burada halk ile birlikte darbeyi püskürtmüştü. Bilindiği gibi bu sıralarda FETÖ’cü askerlerce aranan Erdoğan’a yönelik çok sayıda hain plan hazırlanmıştı.

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı