Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / 5 Ayda 115 Hamile Kız Çocuğu!

5 Ayda 115 Hamile Kız Çocuğu!

on 17 Ocak 2018 - 20:55 Kategori: Gündem, Kadın

İstanbul’da bir hastane 115 çocuğun hamile olduğu kayıtlarını gizledi ama skandalı ortaya çıkaran sosyal hizmet uzmanı hakkında inceleme başlatıldı.

İstanbul Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşı 18’den küçük 115 çocuğun hamilelik kayıtları gizlendi.

Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göre 1 Temmuz 2001 doğumlu bir çocuğun hamileliğiyle ilişkin kayıtlara hastane sisteminde rastlamayan sosyal hizmet uzmanı, araştırmasını geriye dönük sürdürdüğünde 115 çocuğun hamileliğinin kayıtlarda gizlenmiş olduğunu fark etti.

Sosyal hizmet uzmanının hastanedeki bir psikolog ile birlikte tutanak tutup Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurması sonucu savcılık, bu durumdan sorumlu olduğu düşünülen iki hastane görevlisi hakkında soruşturma izni istedi. Valilik, soruşturma talebini görevi kötüye kullanma suçu oluşmadığı gerekçesiyle reddetti. Savcılığa başvuruda bulunan sosyal hizmet uzmanının ise görev yeri iki kez değiştirildi ve hakkında inceleme başlatıldı.

Ülke muhafazakarlaştıkça, kadın-erkek ilişkileri tabu haline getirildikçe kadınlar ve çocuklar daha büyük oranlarda mağdur oluyor. Ensest, çocuk istismarları, kadınlara yönelik saldırılar AKP döneminde gittikçe artıyor. Yaşadıklarımız tesadüf değil!

AKP’nin kadın düşmanı rejimi daha büyük mağduriyetler yaratacaktır!

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı